Cognito vstoupilo do České asociace umělé inteligence

Tiskové zprávy Jan Janča

Cognito dlouhodobě rozšiřuje svou nabídku služeb a produktů využívajících AI technologie v oblastech zakázkového vývoje softwaru a marketingu. Již na jaře 2023 Cognito spustilo vůbec první AI kampaň pro Evropu 2 a počátkem letošního roku pak první video zprávy s AI moderátorem pro CNC. Vstup do České asociace umělé inteligence je dalším logickým krokem potvrzujícím postavení Cognito jako spolehlivého a důvěryhodného dodavatele inovativních AI řešení pro klienty v ČR i zahraničí.

Digitální agentura Cognito rozhodně není v oblasti umělé inteligence nováček. Její zakladatel a CEO Jan Janča stál u zrodu několika projektů a firem zaměřených na analýzu velkých dat, na kterých se aktivně podíleli vývojáři i marketéři Cognito. „Problematice analýzy dat a umělé inteligence se věnujeme více než 10 let, ale pokrok, zásadní pokrok, však nastal v posledních 2 letech. Exponenciálně narostly nejen schopnosti jednotlivých modelů, ale také množství jejich aplikací. Nejde už zdaleka jen o generování textů a obrázků, AI nám dnes pomáhá i s vývojem webových aplikací nebo jejich testováním,“ dodává Jan Janča, CEO Cognito.cz.

Kromě možností však s sebou AI přináší také rizika, a to jak odborná, tak i právní a etická. Na trhu se objevuje řada, když ne přímo podvodných, tak vysoce pochybných poskytovatelů a nabídek s potenciálem poškodit firmy i jednotlivce, kteří se je rozhodnou vyzkoušet. „Aktivním členstvím v asociaci se budeme snažit o osvětu a zvyšování profesního standardu v oblasti AI služeb. Zároveň ho bereme jako závazek udržovat naše vlastní standardy na vysoké úrovni,“ dodává Jan Špičák, který je zodpovědný za koordinaci AI projektů v Cognito.

O Cognito

Cognito je jednou z předních digitálních agentur v České republice, která nabízí komplexní digitální marketingové strategie a služby vývoje softwaru, včetně SEO, digitálních kampaní, brand marketingu a e-shopů/webových aplikací na míru. Cognito je na trhu již 16 let, v brněnské a pražské pobočce má celkem 29 lidí a stará se o klienty, mezi které patří Active Radio (Evropa 2 a Youradio Talk), ČSOB, Moje lékárna nebo Emco.

O  České asociaci umělé inteligence

Asociace si klade za cíl vytvořit jedinečnou platformu pro vzdělávání, networking, šíření informací, porozumění i hledání příležitostí, jak využívat umělou inteligenci pro lepší budoucnost. Je zde pro jednotlivce i velké firmy. Založena byla v roce 2023 a v současnosti má již více než 130 individuálních i firemních členů.

Co si dále přečíst