No more FOMO… Vše, co o Cognito za první půlrok 2023 musíte vědět

Novinky Michaela Luňáčková

Člověk míní, pracovní povinnosti činí… A tak se z kvartálního ohlédnutí zpět stává půlroční. No, co už. O to budou následující řádky výživnější, paměť autora procvičenější, protože lovit v paměti to nejdůležitější od ledna bude celkem challenge, když v Cognito za sebou máme jeden z nejvýživnějších půl roků v celé historii (Slyšíte to plácání se po rameni? A že nebude poslední). 

Živijó, živijó, živijó!

Patnácté narozeniny stály za to. Kdo nebyl, pochybil. Koho jsme nepozvali, tak se omlouváme. Přijímáme stížnosti na info@cognito.cz a zařadíme vás do seznamu hostů na příští akci, která bude….či nebude (víme, jak je to s těmi sliby) dřív, než si myslíte. Ale zpátky k narozeninám. Kromě párty na střeše brněnské Tržnice, jež byla samozřejmě vrcholem oslav, jsme připravili narozeninovou microsite na téma “Zpátky do historie”, i do té, kde jsme byli ještě incognito. A že se nám povedla! Pokud vás nějakým nedopatřením minula, tak to rychle napravte!

Sbohem Cognito… Vítej Cognito!

Nedává to smysl? Za chvíli bude. Pomalu, ale jistě, se loučíme s Cognito v podobě, jako jsme/jste ho už 15 let znali. Z digitální agentury, jejíž koncept je v moderním světě dlouhodobě neudržitelný, se stává holding s dvěma specializovanými agenturami - vývojářskou a marketingovou. Osud Cognito byl zpečetěn na půdě vily Tugendhat. Kde jinde v Brně taky, že. 

Ladies and gentlemen… HER. 2x HER.

Každý si dělá srandu z její výšky, z jejich srdíčkových brýlí a nejčastěji ji potkáte v džínové bundě, teda Levisce. V krvi ji nejspíš proudí geny historicky významného vůdce (výškově to tipujeme Napoleona), jinak se to snad ani nedá vysvětlit. Ano, dámy a pánové… Michaela Luňáčková, nová spolumajitelka Cognito, killer queen s jasnou vizí. Myslíme si, že se všichni máme na co ještě těšit. Pokud by to opravdu někomu uniklo (když máme to téma FOMO), tak už nějaký pátek má marketingová divize ryze ženské vedení. Společně s Míšou okupuje první linii Art Directorka Peťa Kašparová. Jak se to říká? Ženy, bubliny, ocenění. Nebo tak se to alespoň říkat bude. 

 (pozn. red. O podepsanou fotografii s věnováním si napište na marketing@cognito.cz)

4 vyhraný tendry? To chceš!

Dobýváme západ i východ. Praha i Ostrava ví, že Brno je Zlatá loď. A tak letos slavíme dvě vítězství na vývoji, zakázkový vývoj pro Isotru a Moji lékárnu, a dva na marketingu, modernizaci Pražského kongresového centra, či UX pro jednu z předních bank. (pozn. autora - v době psaní blogísku bylo potvrzeno ještě jedno vítězství, více informací již brzy ve vašich LI feedech). 

Propašovali jsme HLAdík na menu Zlatého středníku

Nejdřív jsme HLAdík s radostí předali Praze a následně jsme ho nasadili do Zlatého středníku, kde uspěl v rekordní konkurenci a dotáhl to až do shortlistu. Zda půjde o slzy štěstí či smutku, se dozvíme 7. září v SaSaZu. 

Rebrand lékarny bez psychické újmy

20. června převlékla Chytrá lékárna oficiálně svůj kabát. Pod taktovkou Petry Kašparové vznikla moderní, fresh, prémiová značka. Změny se dočkaly všechny atributy, od loga, přes claim, fonty, až po barevnost. Ať to neprodlužujeme, pokochejte se sami. 
 

Firemní trička? Ta máme!

KO-NEČ-NĚ! Na začátku léta jsme si nadělili vytoužená firemní trička. Sami určitě víte, jak náročnej úkol to je - každý má názor, půlka to nechce nosit… Pro dobrotu na žebrotu. Nicméně! Musíme se pochlubit, trička sklidila velký úspěch v Cognito, i u klientů. Kdo by taky nechtěl na tričku nosit římského diktátora nebo francouzského filozofa. Latinský nápisy jsou new black totiž. 
 

Nechcete s tím AI už jít někam? Ne. Ale díky za optání.

Kdybychom si měli za každou konverzaci obsahující AI, nebo AI LinkedIn post dát panáka kvalitní moravské meruňkovice (víte, co posílat na Slováku 11), nepomohl by v psaní tohoto blogísku ani autocorrect. Ze dne na den se svět zbláznil. Dost lidí tu meruňku pravděpodobně začlo pít i tak, protože se začali strachovat o svoji práci. Klid! AI je dobrý sluha, nikoliv pán. V Cognito jsme novou uměle inteligentní kolegyni přijali s otevřenou náručí, protože nám jednoduše ulehčí spoustu strojové práce a otevře nové možnosti. Chcete důkazy? No problemo - Spustili jsme AI powered kampaň s Evropou 2 a využili jsme její síly při vypracování tendru, který jsme následně vyhráli. 

Říct to, co si ostatní myslí, chce kou… odvahu.

Martin Hurych se s podcastem Zážeh rozhodl jít na stezku odvahy a pozvat si vedení Cognito do podcastu. Kdo zná, pochopí, proč stezka odvahy… Kdo ne, pochopí hned po zhlédnutí. Přišli, dropli micro, odešli. Z půlky českých markeťáků udělali k*koty, mladým vývojářům pouze se střední školou sebrali iluze. Jak řekl Lawrence už v roce 1949, it is what it is. 

Co si vytvoříme, si taky sníme. 

Kromě brandových kampaní, které pro Emco od loňského pravidelně zajišťujeme, jsme i letos dostali na starost přípravu nového reklamního spotu. Co to znamená? Sušenkovou bitvu a ochutnávačku… ale taky krásnou kreativní práci. Křup. 

Firemní TikTok? Ne, díky. Zatím radši Instagram. 

Jak se to říká? Baby steps. Rozhodli jsme se po delší době, v novém složení, oživit firemní Instagram. Promazali jsme všechny esteticky nevkusné nakousané chlebíčky v našem feedu (tímto se omlouváme původním autorům, ale feed matters ok?). Holly trinity je kompletní. Budete-li sledovat náš FB, Instagram a LinkedIn, žádný FOMO nehrozí. 

Nástěnka nováčků

Co by to bylo za blogísek bez představení nových Cognito posil. Rovnou pět odvážlivců se rozhodlo přidat se do brněnského centra nekorektního humoru:

Chcete být příště v této části jmenováni vy? Podívejte se na aktuálně otevřené pozice.

Pracovní kávec na konec

Dočetli jste až sem? Gratulujeme. Zlatého bludišťáka momentálně nemají na Svoboďáku skladem, a klíčenky raději posílat nebudeme… Ty jsou na jiné případy. Tak vám nasdílíme alespoň pár tipů pro pracovní kavárenské povaleče v Brně. Powered by Food Lover Brno a UX baristou Gabecem.

  • Tyjátr (pokud chcete být nohama na zemi a mít hlavu v oblacích)
  • Rebelbean Vlněna
  • Prostor
  • Kafe Friedrich
  • Skog
  • Punkt Espresso Bar
  • Buchta B

Co si dále přečíst