Modernizace vizuálního stylu Kongresového centra Praha se tvoří v Brně. Výběrové řízení vyhrálo Cognito

Tiskové zprávy Martina Jelínková

Agentura bude s kongresovým centrem spolupracovat na modernizaci vizuálního stylu a komunikační linky.

Korporátní identitu měnilo Kongresové centrum Praha naposledy v roce 2017 po rozsáhlé rekonstrukci. Nová identita měla představit Centrum jako inspirativní místo pro velké národní i mezinárodní události. Po několika letech však bylo třeba vizuály upgradovat, ve výběrovém řízení zvítězila na jaře brněnská digitální agentura Cognito. Na starost si tak bere modernizaci vizuálního stylu.

„Cílem bylo zdůraznit postavení Centra jako středobodu, kde se odehrávají důležité události, inspirativní setkání, která mají dopad, a vizuální styl posunout tak, aby tuto unikátnost odrážel, “ říká art directorka Cognito Petra Kašparová.

Digitální agentura Cognito poprvé využila při tvorbě nabídky AI technologie, konkrétně program Midjourney, ve kterém si nechávala vygenerovat moodboardy. „Umělá inteligence nám pomohla zrychlit proces tvorby,“ dodává Kašparová. „Měli jsme jasnou představu, kam vizuální styl směřovat a pomocí detailního promptu Midjourney jsme ušetřili hodiny práce s hledáním relevantních podkladů. Tento čas jsme věnovali samotnému konceptu a výstupům, a zároveň nám Midjourney pomohlo při hledání inspirace.“

Kongresové centrum Praha je neofunkcionalistický prostor na Praze 4 patřící mezi nejvýznamnější konferenční centra. Už od roku 2000 se díky jeho aktivitám hlavní město pojí k předním evropským kongresovým metropolím.

Co si dále přečíst