Vývojářský gang Cognito přijal dva nové členy

Tiskové zprávy Lenka Kenjová Jan Janča

Abychom předešli dalším spekulacím, chceme touto cestou potvrdit zprávy šířící se v posledních týdnech po brněnských barech. Do našeho vývojářského gangu skutečně přestoupili dva nabušení backenďáci s dlouholetými zkušenostmi s vývojem online systémů pro distribuci farmak a jiných drog.

Momentky z obřadu přijímání nových členů gangu, který probíhal v duchu brněnské primátorské tradice.

Na matrace zalehl Petr Gala, ostřílený PHP Developer, který ještě nedávno zastával pozici Caporegime ve vývojovém týmu Benu.cz, a jeho osobní asistent Yehor Pohrebniak, absolvent Fakulty informačních technologií na brněnském VUT, což zmiňujeme především proto, že je to náš klient.

Petr v Cognito naplno využije své zkušenosti s vývojem lékárenských e‑shopů a navazujících API, protože dostal na starosti rozvoj projektu Mojelekarna.cz, která jde BENU.cz po krku. Pro Petra je práce i koníčkem, což je vidět nejen z přiložených fotek, ale i z toho, že ve volném čase pracuje na vlastních projektech iceinvest.cz a beerbreaks.com.

Yehor, který v Cognito rychle získal poetickou přezdívku „Undertaker“, dělal pro Petra především černou práci, odstraňoval nepohodlný kód, případně ho s využitím mírného násilí refaktoroval, aby dosáhl vyššího výkonu celého systému. Má k tomu předpoklady, přijel k nám z Ukrajiny, z města, kde studovali i mistři světa v boxu bratři Kličkové. Jak sám dodává: „Naučil jsem se na tom nést zodpovědnost za každé nasazení, pečlivě testovat úpravy a pracovat s rozsáhlými daty a funkcionalitami.“.

„Farmaceutický průmysl se nás s Yehorem drží,” směje se Petr. „Pracujeme společně na vývoji e-shopu MojeLekarna.cz. Já už jsem pracovně zasáhl i do projektu webového konfigurátoru Isotra a těším se, jaké další velké projekty mě v Cognito čekají.“. Yehor si utírá nos a přitakává: „Současně s MojeLékárna.cz pracuji na vývoji nového základu pro e-commerce projekty. Jsem nadšený, že na něm můžu uplatnit své dosavadní zkušenosti, a zároveň se od nových kolegů naučit něco dalšího.“

Kluci do našeho gangu rychle zapadli a ani náš (občas) nekorektní humor jim není cizí. Za což u nás mají plusové body a my jim, i sobě, přejeme spoustu dalších skvělých projektů.

Co si dále přečíst