Novou art directorkou Cognita je Petra Kašparová

Tiskové zprávy Martina Jelínková

Před tím, než se ujala dohledu nad uměleckou stránkou projektů v Cognitu, pracovala v Bruselu pro Purebrand nebo řídila projekty v Motionhousu.

Od května 2022 je novou art directorkou Cognita Petra Kašparová. Už po svém loňském nástupu, kdy začínala na pozici grafické designérky v týmu vedeném CMO Michaelou Luňáčkovou, si vzala na starost například vizuály pro Rádio Z nebo Chytrou lékárnu a držela dohled nad průběhem tvorby letní kampaně pro Emco. Od května v Cognitu řídí vizuální stránku veškerých projektů.

Petra Kašparová vystudovala Fakultu umění a designu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, po absolvování řídila kreativní projekty v brněnském animačním studiu Motionhouse. V rámci studia zamířila do zahraničí, konkrétně do Londýna do designového studia 3 Fish in a Tree.

Po absolutoriu vedla její cesta do Bruselu, kde pracovala jako grafická designérka v reklamním studiu Purebrand se zaměřením na digitální design a packaging. Po návratu ze zahraničí přes rok působila jako grafická designérka ve společnosti TIMEPRESS a jako designérka na volné noze. Mimo jiné je autorkou nové vizuální identity brněnského festivalu Prototyp.

Co si dále přečíst