Cognito roste a mění vlastnickou strukturu

Tiskové zprávy Martina Jelínková

Management digitální agentury Cognito se dohodl s investiční skupinou Natland na odkupu minoritního podílu. CEO a jednatel Cognita Jan Janča tak nově drží 100 % agentury, která letos rychle roste a získává nové zákazníky, mezi které patří už i ČSOB, TV Nova nebo Radio Z. Firmy se dohodly, že výši transakce nebudou komentovat.

Natland držel minoritní podíl od vzniku společnosti v roce 2008 a výrazně pomohl k jejímu úspěchu. „Spolupráce s Natlandem byla vždy skvělá. Jejich pomoc byla nedocenitelná především v prvních pár letech fungování naší agentury. A tím nemyslím jen pomoc finanční, ale především odbornou a morální podporu, které bylo potřeba víc než čehokoli jiného. S Natlandem budeme i nadále spolupracovat, změna vlastnické struktury nám ale dává možnost spustit zaměstnanecký akciový program a zjednoduší se nám některé projekty, u kterých bude možnost provádění účetních výkazů za celou skupinu,” říká Jan Janča, CEO Cognita.

 „Naše investice v Cognitu měla mimo jiné za cíl vytvořit firmu s excelentním zákaznickým servisem postavenou na nadšeném týmu z oboru digitálního marketingu a webového vývoje. Cognito je pro nás jedním z projektů, na němž je vidět úzká spolupráce s managementem, a je dalším z příkladů úspěšného management buy-outu,” říká zakladatel a majoritní vlastník Natlandu Tomáš Raška.

Za 13 let od vstupu Natlandu do společnosti zrealizovalo Cognito webové aplikace, e-shopy a komunikační strategie za více než čtvrt miliardy korun. V roce 2020 posílilo v oblasti vývoje webových aplikací a mohutně investovalo do změny infrastruktury a vývoje vlastních produktů, jako je například webový konfigurátor produktů Guru. 

Natland je česká investiční skupina, která investuje do středně velkých podniků, rezidenčního developmentu a výnosových nemovitostí na českém i slovenském trhu. Aktivně se zapojuje do řízení projektů, je specialistou na krizový management společností, které se ocitnou v problémech. Podporuje také technologické start-upy. Natland založil v roce 2002 Tomáš Raška, který je majoritním vlastníkem, a v současné době má skupina další tři partnery: Janu Sečkářovou, Karla Týce a Davida Manycha.

Co si dále přečíst

Cognito zaměstnalo bývalé pracovnice klubu Mouline Rouge. Čekají nás růžové zítřky, říká CEO Jana JančováCognito zaměstnalo bývalé pracovnice klubu Mouline Rouge. Čekají nás růžové zítřky, říká CEO Jana Jančová
Cognito zaměstnalo bývalé pracovnice klubu Mouline Rouge. Čekají nás růžové zítřky, říká CEO Jana Jančová

Moulin Rouge jde k zemi. Tedy, ne ten proslulý kabaret z pařížského Montmartru, na jehož pódiu kdysi pěli Sinatra, Piafka nebo Aznavour. Bourá se ...

Novinky

Cognito.cz, s.r.o.