Videonávody pro Masonite

Učíme montovat zárubně

V rámci dlouhodobé spolupráce s největším výrobcem interiérových dveří, společností Masonite, jsme se dostali už k několika zajímavým projektům. Od vývoje konfigurátoru dveří přes nedávný reklamační portál pro obchodníky až po poslední novinku ve formě tvorby animovaných videonávodů pro montáž zárubní.

Zadání bylo jasné, nebo?

Ve společnosti Masonite vyslyšeli dlouhodobě neutuchající touhy jejich koncových zákazníků po přehlednější formě montážních návodů zárubní. Ty by měly nahradit dosavadní textovou formu, která svou délkou získala místo v nejednom čtenářském deníku.

Abyste si nemysleli, že jsme byli hozeni do vody, dostali jsme:

  • Současnou podobu návodu standardních zárubní
  • Kontakt na technickou podporu
  • Volnou ruku ve vizuálním zpracování

Hledání cesty

Už od začátku jsme věděli, především díky konkurenci v oboru výroby zárubní, že hraná forma videonávodu je zdlouhavá. Zároveň může být i finančně a produkčně velmi náročná, pokud má splňovat požadavky na estetičnost a kvalitu audiovizuálního zpracování.

Hledali jsme proto vhodnou cestu, která naplní očekávání všech stran:

  • Budeme se držet rozumné pracnosti, tedy i rozpočtu.
  • Scény bude možné jednoduše recyklovat a adaptovat dle potřeb pro další typy zárubní či produktů.
  • Vizuální styl umožní předat přehledně informaci bez újmy na atraktivitě návodu.
  • Délka videa udrží pozornost diváka a nebude jej okrádat o drahocenný čas, který může věnovat třeba montáži.

Výsledek

Vsadili jsme na jistotu a nebudeme tajit, že inspirací se nám stal největší světový producent stavebnic pro dospělé. Totiž kdo jiný než Ikea ví nejlépe, jak minimalizovat frustraci a ušetřit vrásky na čele?

Výstupem je série montážních návodů pro čtyři typy zárubní, které přehledně prezentují jednotlivé kroky sestavení a montáže, nabádají k použití správného nářadí a upozorňují na důležité kroky, které vyžadují zvláštní pozornost.

„Mohu potvrdit, že máme velmi dobrý feedback od zákazníků na nové video návody. Jsou dostatečně přesné, udělané moderním způsobem. Stejně tak dobrý je feedback zevnitř z firmy,“ říká David Krubner, sales marketing manager Masonite.

Vedlejším produktem je knihovna unikátních 3D objektů, které lze v budoucnu využít pro další sérii montážních či servisních návodů. A že je na ně náš dvorní 3D Motion grafik Peter pyšný. Protože takový vodicí trn do podlahy prostě na těch internetech jako hotový 3D model nekoupíte.

Líbí se vám naše práce? Rádi mrkneme i na váš projekt.

Kontaktujte nás

Další reference