Bojujte se zákeřným vánočním sentimentem

Novinky Jan Janča

Rok za rokem je to stejné, nechutně, odporně a zákeřně stejné. Stromy ještě ani nestihnou shodit poslední listí a v obchodních centrech, supermarketech, malých obchůdcích i v prostých pouličních stáncích se objeví léty prověřené spouštěče vánočního šílenství nutící lidi utrácet peníze, které nemají, péct kupy cukroví a vařit hromady jídla, které nesní nebo by rozhodně sníst neměli a horečnatě uklízet jejich příbytky, v nichž žili po deset měsíců v přiměřeném a pohodu zajišťujícím bordýlku.

Cirkus jménem Vánoce je prostě tady a dnešním večerním řáděním gangu sv. Mikuláše spouští svoji nesnesitelnou a sentimentem napěchovanou show na plno. Líčí pasti z papundeklové lásky, čokoládového odpuštění a umělého sněhu pomalu sedajícího na plyšového soba, do nichž se chytnou takřka všichni, bez rozdílu věku a vzdělání.

Přiznám se bez mučení, plány na několik vánočních pastí se zrodily také v mojí hlavě, a i když se za to přímo nestydím, cítím vůči společnosti jistý dluh, jenž bych nyní rád splatil. Proto jsem se rozhodl sestavit seznam písní, které ve vás spolehlivě zabijí jakoukoliv vánoční náladu a naopak probudí vaše cynické já, připravené nekoupit jediný dárek, nerozeslat jediné vánoční přání a na štědrý den spokojeně zaplout s kamarády do hospody.

Hitparáda ultimátních zabijáků vánočního sentimentu

Písně jsou zařazeny podle jejich odpudivého účinku, poslední dvě mohu s klidným svědomím doporučit skutečně jen velmi otrlým jedincům. Vzhledem k povaze audiovizuálního materiálu si ho mohou prohlédnout pouze osoby starší 18 let se znalostí anglického jazyka.

Fuck Christmas

Eric Idle

 

Merry fucking christmas

South Park

 

Ho ho fuckin ho

Monty Python's Flying Cirkus

 

The Best Christmas Song

Jon Lajoie

 

Christmas Fucking Rocks

Crow and the Murder Machina

 

Šťastné a veselé Vánoce.

Co si dále přečíst