Zažij nový web DofE z dílny Cognita

Design Zdenka Ševčíková

My v Cognitu jsme známí tím, že dáváme rádi dárky. Pravda, většinou jsou to knihy nebo lahve, ale v případě 25. narozenin DofE v ČR jsme udělali výjimku a do balíčku ukryli zbrusu nový moderní web. Dlouhé měsíce společné práce našich digitálních soustružnic a soustružníků i mládežníků z DofE se vyplatily a semínka z brašniček vydala úrodu. Behold!

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh's International Award, zkráceně DofE) je celosvětově nejvýznamnější program neformálního vzdělávání pro mladé lidi ve věku 14–24 let. Projekt v letošním roce slaví 25. výročí fungování v ČR a jedním z dárků, který DofE sobě i uživatelům nadělil, je nový web. Cognito je partnerem programu DofE už od roku 2013, a tak jsme si realizaci nového webu vzali na starost.

Program DofE založil v roce 1956 princ Philip, vévoda z Edinburghu a manžel britské královny Alžběty II. Cílem projektu je povzbudit mladé lidi ve všestranném seberozvoji. Program je především osobní výzvou, překonáním sebe sama. Účastníci projektu si stanovují individuální cíle ve čtyřech oblastech – rozvoj talentu, sport, dobrovolnictví a účast v dobrodružné expedici. Za překonání svých cílů získají Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu, kterou jim předá některá z významných českých či britských osobností. Po celém světě se do programu zapojilo už přes 8 milionů mladých lidí.

Na předchozím webu z roku 2013 byl již znát jeho věk a nevyhovoval současným technologickým požadavkům. Bylo potřeba jej zjednodušit, zpřehlednit, prostě celkově modernizovat a vytvořit mu nový atraktivní design přístupný i z mobilních zařízení. Po měsících tvrdé dřiny a odříkání tak naši designéři navrhli web působící svěžím a moderním dojmem, který vychází vstříc primární cílové skupině, tedy mladým a neklidným ze základních, středních i vysokých škol z celé republiky.

Součástí redesignu webu bylo i jeho nasazení na novou verzi našeho publikačního systému Winston 2.01, který umožňuje pohodlnou správu obsahu, přihlášek do programu, školení, databáze poskytovatelů  i dalších částí webu.

Ukázka prostředí redakčního systému Winston

Za symbolické považujeme, že za realizací nového webu DofE stojí naši nejmladší kolegové. Za hladký průběh finální části realizace a komunikaci s klientem zodpovídal Honza Š., s grafickým návrhem a vizuálem v barvách DofE si skvěle poradil Peter a za kódováním webových stránek stojí nejmladší člen našeho týmu Emil.

Realizační tým nového webu DofE: Emil Čelustka, Jan Špičák, Peter Treščák

Co si dále přečíst