Otevíráme startupům vrata našeho kreativního chlívku

Business Jan Janča

Webové aplikace vyvíjíme již více než 12 let. Naše práce už dávno není jen o programování. Navrhujeme také design produktů, obchodní modely i marketingové strategie. Klientům zkrátka pomáháme měnit jejich nápady v perfektní digitální produkty. A přesně to nyní nabízíme i startupům v našem nově otevřeném kreativních chlívku.

Co je to kreativní chlívek 

Kreativní chlívek je projekt na podporu inovací, vývojový tým a coworkingové centrum v jednom. Do kreativního chlívku můžete přinést svůj nápad a využít znalosti a zkušenosti našeho týmu k jeho proměně ve funkční digitální produkt. Přitom zůstanete v centru dění, a dokonce můžete na vše dohlížet od stolu v našich kancelářích.

Brány našeho kreativního chlívku jsou otevřeny startupům, firmám i korporacím, prostě komukoliv, kdo chce ze svých nápadů vychovat pěkně vypasené produktové pašíky. Míra našeho zapojení záleží na zadání, rozpočtu i způsobu financování. Můžeme postavit na klíč celý produkt a firmu nebo třeba jen vyvinout demo a připravit prezentaci pro investory, které pomůžeme oslovit.

Proč zrovna chlívek

Kreativita plyne z chaosu. Již Komenský věděl, že je to neřád, nikoliv řád, který vytváří podmínky pro vznik nepřeberného množství kombinací uspořádání všehomíra1. My se tohoto moudra učitele národů držíme a navíc se snažíme, aby byl vývoj digitálních produktů tak trochu hra, při které se každý den naučíme něco nového.

V našem chlívku se snažíme udržovat chaos na úrovni prospívající vzniku kreativních myšlenek a inovací, zároveň však dbáme na to, aby bylo pěkně zameteno, žlaby plné a selátka spokojeně rostla. V praxi jsme si ověřili, že to funguje, a po světě běhá již pěkná řádka pašíků z našeho chlívku.

Co chlívek nabízí

Pokud máte zajímavý nápad na webovou aplikaci, službu nebo produkt, ale nemáte vývojářský tým a zkušenosti s vytvářením business plánu a prezentací pro investory, pak je pro vás kreativní chlívek Cognita ideální volbou.

V chlívku najdete vše pro rozvoj svých nápadů. Coworkingové centrum se vším, co potřebujete k práci, tedy včetně wifi a kávy, specialisty na produktový design, digitální marketing a obchodní strategie i zkušené designéry a vývojáře.

Co můžete v chlívku dělat

 • Sednout do coworkingu – wifi, stůl, židle, LCD, pohovka a kafe…
 • Proměnit nápady v produkty – vaše nápady, vy a naši specialisté, návrh vašeho produktu…
 • Vyvinout produkt a dostat ho k zákazníkům – váš návrh produktu, vy a náš tým, váš produkt...
 • Postavit produktový tým a firmu na klíč – váš nápad, náš plán, naše exekuce, vaše firma v balíčku… 

Jak to v chlívku vypadá

Industriální kanceláře, ve kterých budete usrkávat flat white s voňavými lidmi ve flanelkách, záchody řízené umělou inteligencí, které jsou tak udržitelné, že se na nich používá nebělený toaletní papír z obou stran, a whiteboardy pokryté hokejkovými grafy, za které by se nemusel stydět ani Al Gore v dobách své největší slávy. Tak tohle všechno v našem kreativním chlívě fakt nenajdete.

Nehrajeme na efekt, jde nám o efektivitu, a ta je u začínajících projektů na straně nákladů. Čím levněji dokáže inovativní produkt fungovat před tím, než si najde zákazníky a začne vydělávat, tím těžší to s ním má konkurence. Když nic jiného, naučíte se u nás rozpočtové odpovědnosti.

Takže stůl, židle, LCD, rychlý net, dobré kafe a lidé, kteří jdou rovnou k věci. Víc nečekejte.

Výběr dodavatele kávy je v kreativním chlívku propracovaný demokratický proces... 

Pro koho je v chlívku místo

Za těch pár let spolupráce se startupy jsme se naučili, že nemá smysl trávit čas s pozéry a lidmi, kteří plánují vydělat miliony dolarů na powerpointové prezentaci. Náš chlívek je otevřen všem, kteří svému nápadu natolik věří, že ho rádi podrobí nemilosrdnému acid testu, nebojí se práce a vědí, že pečení holubi nelítají do huby zadarmo.

Stejně tak jsou u nás vítáni investoři, kteří se chtějí podívat, co kutíme – pokud to tedy zrovna není top secret, a mentoři, kteří by chtěli rozšířit náš tým.

 • Startupy na začátku – máte nápad a potřebujete na jeho základě navrhnout produkt, připravit POC, připravit prezentaci pro investory a ukázat jim produkt, vyvinout první verzi pro uživatele. Nemáte tým, nemáte kde složit noťas, potřebujete kreativní chlívek.
 • Startupy v rozletu – už víte jaký produkt vyvíjíte, dokonce už třeba máte i první zákazníky, a přišel čas vše připravit na to, abyste mohli škálovat po technické i obchodní stránce. 
 • Zavedené firmy s nápadem – jste zavedená a úspěšná firma, která má nápad na nový produkt, který však nemůže nebo nechce vyvíjet interně. Raději se chcete domluvit s profesionály, kteří vše navrhnou, ověří, vyvinou a třeba i seženou tým a založí novou firmu. 
 • Investoři, které zajímají nové myšlenky – asi k nám pravidelně chodit nebudete, ale určitě nám tu můžete nechat kontakt a my se ozveme, když budeme mít něco zajímavého. Budeme vás zvát na prezentace a workshopy a kdo ví, třeba si u nás ulovíte svého prasorožce (to je jednorožec, jakého svět ještě neviděl). 

Kolik stojí dostat se v chlívku ke korytu

Poslat nápad k posouzení nestojí vůbec nic, stejně jako schůzka nad projektem. Dál už to závisí na typu spolupráce. Začínáme na pár tisících za místo k sezení a pomoc s vypipláním nejasné myšlenky v první prezentaci nápadu na produkt a končíme u částek s šesti nulami za celý produkt se zákazníky.

S cenou naší práce nechodíme kolem horké kaše. Vždy budete vědět, kolik a za co zaplatíte.

Na vratech chlívku máme dokonce přibitý orientační ceník:

 • Posouzení nápadu a první konzultace – zdarma. 
 • Dirty cheap POC – jedná se o cca měsíční intenzivní práci, kdy budete u nás v coworkingu 8 hodin denně, 4 dny v týdnu a společně připravíme koncept produktu včetně obchodního modelu a ověříme jeho životaschopnost na modelových zákaznících – od 40 000 Kč.
 • Produkt na klíč – dostaneme od vás základní nápad, který projde naším acid testem, takže budeme věřit, že může uspět. My z něj v několika fázích uděláme dospělý produkt s týmem – v minimálním setupu 2 miliony.

Projekty, které máme v chlívku právě teď

PinCity.cz - SaaS platforma pro rozvoj a sdílení strategií měst

 • Klient: AQE 
 • Forma spolupráce: Produktový design, UX, vývoj a správa webové aplikace
 • Aktuální fáze projektu: Plný provoz první verze
 • Přijímá investice: Ne
 • Web: www.pincity.cz

Tagpicker - Vizuální nakupování pro e-shopy i publishery 

 • Klient: Lubor Zoufal
 • Forma spolupráce: Produkt a firma na klíč
 • Aktuální fáze projektu: MVP nasazený u platících klientů v ČR, SR, HU a DACH regionu
 • Přijímá investice: Ano, seed do 200 tis. euro
 • Web: www.tagpicker.com

Jobinaut - Flexibilní úvazky

 • Klient: Klient si přeje zůstat v anonymitě
 • Forma spolupráce: Produktový design, UX
 • Aktuální fáze projektu: POC
 • Přijímá investice: Ano, seed do 100 tis. euro
 • Web: v přípravě

S kým si můžete v chlívku zachrochtat nad vaším nápadem

 • Jan Janča
  Digital marketing & business konzultant
 • Marek Bosák
  Business konzultant
 • Marek Procházka
  UX Designer
 • Michaela Oulehla
  Digital Marketing Strategist
 • Michal Šoller
  Art Director

Svěřte nám svůj projekt

„Zavolejte a rozjedeme to“ +420 533 433 927 
 
 Marek Bosák  
 Chief business officer 
 1. Je to čistá fabulace, ale potřebovali jsme do prezky nějaké profláklé jméno, a navíc už dnes nikdo nedokáže, že to Komenský neřekl, protože o chaosu a řádu toho namluvil fakt hodně.

Co si dále přečíst

Cognití novinkobraníCognití novinkobraní
Cognití novinkobraní

Jsme tu s další náloží novinek od nás z Cognita. Tentokrát se dozvíte, jak udělat z vašeho města lepší místo pro život, pozveme vás do našeho krea...

Newslettery

Cognito.cz, s.r.o.
Znáte své zákazníky?Znáte své zákazníky?
Znáte své zákazníky?

Že ne? Pokud nevíte, kdo jsou vaši klienti, jak chcete uspokojit jejich potřeby? Úspěch vašeho byznysu závisí především na vaší schopnosti plnit p...

Marketing

Cognito.cz, s.r.o.