Vývojová divize v Cognito hlásí dvě nové posily

Tiskové zprávy Martina Jelínková

S přicházejícím jarem posílila brněnská digitální agentura Cognito o novou projektovou manažerku a seniorní PHP vývojářku.

Ze Škodovky zamířila do Cognito projektová manažerka Karolína Skarková. Po absolutoriu na ekonomicko-správní fakultě na brněnské Masarykově univerzitě sbírala zkušenosti v Siemensu, pak začala pracovat v oblasti železničního průmyslu ve Škoda Digital.

Na starosti měla projekty z oblasti palubních systémů monitorování a řízení vlaků, vedla také generický vývoj multimediálních systémů a hardware platformu COMEX. V průběhu svého působení ve Škodě měla Karolína na starost i rozsáhlejší projekty obsahující několik platforem a systémů pro kolejová vozidla. „Od práce v Cognito očekávám nové zkušenosti společně s poznáním vývoje softwaru z trochu jiné perspektivy, než jsem byla doposud zvyklá,“ říká ke svému nástupu Kája.

Druhou posilou vývojové divize je Alena Havránková. Zkušená PHP developerka k nám přišla z Infosys, vystudovala obor Systémové inženýrství a informatika na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Pak sbírala zkušenosti s tvorbu e-shopů v IT STUDIO, šest let analyzovala, navrhovala a vyvíjela webové aplikace v QCM.

Dělala na rozsáhlém projektu pro Currys, dříve známým jako Dixons Carphone, britský e-shop skládající se ze zhruba 20 různých microservices. „Některé microservices jsme stavěli od základů včetně architektonického návrhu. Výzvou byly i optimalizace výkonu nových i starších aplikací, aby byly schopny zvládat miliony požadavků. Velká Británie je velkou zemí a Currys je tam, co se elektroniky týče, největší hráč.“ Alena ví, že práce není jen o vlastních dovednostech, ale i o schopnosti být tu pro svůj tým a lidi kolem sebe. „Všechno, co děláme, se nám vrátí, někdy i několikanásobně,” říká. „Když se chce, všechno jde, stačí na tom jen máknout.“

PHP developerka Alča (vlevo) a projekťačka Kája

Co si dále přečíst