Marlen spouští nový e-shop. Látky, ze kterých se šije i pro Netflix, teď nakoupíte online

Tiskové zprávy Jan Janča

Česká společnost Marlen spustila nový e-shop s originálními látkami, ze kterých se šijí kostýmy pro seriály Netflix i HBO.  Nakupování látek v e-shopu usnadňují pokročilé funkce, například vyhledávání podle 146 barev a odstínů látek s využitím AI nebo online asistent pro výpočet spotřeby materiálu.

E-shop MarLen.cz z dílny Cognito

MarLen na e-shopu nabízí široký výběr kvalitní metráže, bytového textilu a přízí, v nabídce jsou také originální látky vlastní výroby, ze kterých se šily kostýmy pro seriály The Sandman a The Letter for the King z produkce Netflixu nebo Discovery of Witches od BBC a HBO. Vidět jste je mohli také v koprodukčním historickém dramatu Marie Terezie nebo pohádkách Hodinářův učeň a Tajemství staré bambitky od České televize. 

Záběr ze seriálu Marie Terezie, Marie-Luise Stockinger v kostýmu z látky MarLen, zdroj: Česká televize, Robert Homola

MarLen tká své látky ve vlastní tkalcovně ve Vojnově Městci na Vysočině. Přes 30 let zkušeností, dokonalá znalost řemesla a zapojení moderních technologií z něj dělá jednoho z nejoblíbenějších výrobců a dodavatelů látek a galanterie pro profi krejčí, oděvní designéry nebo kostyméry českých i světových filmových a divadelních produkcí.

Záběr ze seriálu The Sandman, Charles Dance v kostýmu z látky MarLen, zdroj: Netflix

Záběr ze seriálu Discovery of Witches, Matthew Goode v kostýmu z látky MarLen, zdroj: Landmark Media

Nový e-shop spustil MarLen na začátku jara tohoto roku, vyvíjela jej agentura Cognito na vlastní e-commerce platformě Marco. „Na spolupráci s MarLen jsme velmi hrdí. Rádi pracujeme na vývoji e-shopů přímo pro výrobce, zvlášť pokud jsou to významné české firmy. Při vývoji jsme použili několik technologických inovací i umělou inteligenci, s jejíž pomocí jsme kategorizovali data pro barevné filtry, “ říká ředitelka marketingu Cognito Michaela Luňáčková.

Tkalcovna MarLen ve Vojnově Městci

Na adresách marlen.cz a latky-marlen.sk můžou čeští i slovenští zákazníci vybírat původní látky, bytový textil nebo příze pomocí spousty parametrů, jako je třeba účel užití, barevný odstín, vzor, cena nebo materiál, a objednávat přímo od výrobce.

Co si dále přečíst