Nový lak webu a brandu ITS

IDEAL-Trade Service, spol. s r.o. / 2019

Webdesign a vývoj webu

Na počátku projektu bylo největší výzvou získat zpět důvěru klienta v oboru webdesignu. Za 27 let působení na trhu povrchových úprav se společnost ITS hned několikrát spálila při realizaci nového webu, který neodpovídal jejím představám. To jsme chtěli napravit.

Zadání k vývoji webu

Kromě vývoje webu bylo cílem vytvořit strategii komunikace značky ITS a stmelit navenek nejednotnost divizí v jeden fungující celek.

Třikrát měř, ověř a řež

Brzy jsme poznali, že lidé v ITS jsou profesionálové a znají svůj obor. Bylo jen třeba klást ty správné otázky. Formou hloubkových rozhovorů a společných workshopů jsme měli možnost poznat vnitřní i vnější prostředí firmy se vším všudy. Sestavili jsme myšlenkové mapy ilustrující jednotlivé části firmy a z nich jsme poté vycházeli při budování brandu.

Workshop s product a UX designeremWorkshop s product a UX designerem

Motion grafika a komunikační linka

Měsíc a půl trvající analýza nám dala munici pro tvorbu drátěných modelů. Cílem bylo najít společnou komunikační linku pro všechny divize a jejich inovativní přístup, nezapomenout při tom na akvizici klientů či nových zaměstnanců a podtrhnout především firemní kulturu.

Třešničkou na dortu pak bylo zapojení motion grafiky, jež oživila každou stránku nového webu animací v podobě sekvence, vektorové transformace nebo kouzly v Cinema 4D a After Effects. S tímto si poradil náš motion a video designer Peter.

Když se klient nebojí

Společnost ITS se pohybuje v technickém oboru, kde musí prokázat především odbornost. Na to jsme se také při tvorbě obsahu produktových stránek a služeb zaměřili. Firemní kultura ITS je uvolněná a přátelská a vedení si přálo promítnout na webové stránky také tento aspekt. Ideálním pro to jsou kariérní stránky, které jsou hravé a nápadité.

Pečlivé přípravy se osvědčily

Po zhruba třech měsících tvorby designu, copywritingu a vývoje se společně s klientem podařilo vytvořit hravý web, ze kterého vyzařuje povaha společnosti ITS Brno – velkého hráče na trhu povrchových úprav, který si zakládá na osobních vztazích a rodinném prostředí uvnitř firmy.

Líbí se vám naše práce? Rádi mrkneme i na váš projekt.

Kontaktujte nás

Další reference