Vývoj věrnostního systému pro restaurace Con Gusto

Jak jsme vyvíjeli věrnostní systém pro gastronomii

Con Gusto je úspěšná gastronomická skupina, jejíž provozy každoročně navštíví desítky tisíc hostů. Pro jejich ještě lepší zákaznický zážitek jsme vyvinuli věrnostní systém propojující pokladny jednotlivých restaurací s aplikací na rozvoz jídla, a to včetně možnosti cashbacku.

Skupina Con Gusto provozuje 8 restaurací a kaváren, vlastní rozvoz jídla, catering i velkoobchod s vínem. Pro zvyšování efektivity tak velké gastroskupiny je digitalizace a automatizace nezbytná a nemohla se vyhnout ani věrnostnímu programu.

V čem spočívala výzva?

Pokladní systémy v jednotlivých restauracich zadavatele spolu nesdílely data. Proto neexistoval jednotný bonusový program, ve kterém by měli zákazníci přehled o všech svých nákupech v rámci skupiny Con Gusto a s nimi spojených odměnách.

Naším úkolem bylo vytvořit aplikaci, ve které by měl každý zákazník účet s přehledem všech svých útrat na provozech zadavatele a mohl jednoduše čerpat výhody, jako jsou slevy nebo cashback.

Jaké jsme vyvinuli řešení?

Provedli jsme technickou analýzu stávajících pokladních a informačních systémů na provozovnách, především systému Septim, a zmapovali jsme typické zákaznické cesty.

Na základě výstupů analýzy jsme navrhli a vyvinuli webovou aplikaci věrnostního systému, která v reálném čase propojuje transakce zákazníků na všech online i offline provozovnách zadavatele.

Jeden účet vládne všem

Pro otevření účtu ve věrnostním programu se stačí zaregistrovat na webu Con Gusto. Po potvrzení registrace vygeneruje aplikace zákazníkovi digitální věrnostní kartu, kterou si může uložit do mobilu nebo si ji nechat poslat ve fyzické podobě na svoji adresu. Karta obsahuje QR kód, kterým se zákazník identifikuje při placení útraty v libovolném provozu zadavatele.

Věrnostní systém pak v reálném čase spáruje platbu se zákaznickým účtem a připíše na něj bonus ve formě cashbacku. Pokud má zákazník na účtu kredit, může ho použít k částečné nebo úplné úhradě svého účtu.

Speciální rodinné a firemní účty

Zákazník může na svém účtu založit jak podřízené účty pro své rodinné příslušníky, kteří tak mohou čerpat z jeho karty, tak účty, které sbírají bonusy samostatně. Všechny typy účtů lze nabít.

Zákazník tak může nabít kartu třeba dítěti, firma pak může karty využít třeba jako firemní benefity. Možností je mnoho.

Propojení systému i s rozvozem jídla

Věrnostní systém je přímo propojený s online rozvážkovou službou rozvozu jimebrno.cz. Zákazník tam může za rozvoz platit kredity získanými za útraty v restauracích.

Technologický stack Cognito

Vše postaveno na moderních technologiích

Věrnostní program jsme vyvinuli na osvědčeném, stabilním a výkonném stacku PHP s frameworkem Symfony. Aplikace se přímo napojuje na informační systém pro restaurace Septim a na míru vyvinutý interní systém zadavatele.

Aplikace je kontejnarizovaná (Docker) a je provozována na Kubernetes clusteru, což zaručuje její vysokou dostupnost a snadné škálování.

Co říká zadavatel projektu

„Věrnostním systém na úrovni celé skupiny, který propojuje všechny naše provozy je pro nás i naše zákazníky obrovským přínosem. Naši zákazníci oceňují především okamžité a transparentní připsání kreditu za útratu na účet a možnost jeho využití nejen v síti našich restaurací, ale i na online rozvozu.

Na spolupráci s Cognito si cením jak skvělého projektového řízení, tak i samostatnosti schopnosti přicházet s originálními návrhy řešení našich požadavků. Aplikace jednoznačně splnila naše očekávání a je významným krokem v digitalizaci naší rozšiřující se gastronomické skupiny“

Petr Dohnal
CEO Congusto.cz

Vývoj: 2022 - 2023
Rozpočet: +750tis. Kč

Projekt v číslech

 12 000+ 

registrovaných věrnostních karet

Zákazníci se mohou registrovat online nebo v kterémkoliv podniku Con Gusto.

 5 000+ 

online a offline transakcí za měsíc

Karty se používají při placení v restauracích i objednání rozvozu jídla na jimebrno.cz.

 1 500 000Kč 

je každý rok vyplaceno cashbackem

Zákazníkovi se na účet připíše 5 - 10 % z každého nákupu v provozech sítě Con Gusto.

Líbí se vám naše práce? Rádi mrkneme i na váš projekt.

Kontaktujte nás

Další reference