Nový e-shop pro VMS VISION

VMS VISION, s. r. o. / 2020

Tvorba e-shopu pro společnost VMS

VMS VISION je česká rodinná firma založená  v roce 1993. Zabývá se výrobou prostředků vizuální komunikace, např. tabulí, nástěnek nebo vitrín. Firma produkty sama vyvíjí, konstruuje i vyrábí a zákazníkům zajišťuje také jejich dodání, autorizovanou montáž a servis. Produkty dodávají do škol, vzdělávacích institucí, kanceláří a průmyslových provozů i domácností. V roce 2018 se společnost VMS VISION umístila na prvním místě v soutěži Equa Bank Rodinná firma roku.

VMS VISION si zvolilo spolupráci s Cognitem na základě našich referencí a také díky našemu vlastnímu konfigurátoru GURU a platformě pro e-shopy MARCO.

Zadání

Původní web VMS VISION začal být zastaralý a neplnil už dobře obchodní a marketingové cíle společnosti. Kromě původního webu měla firma ještě několik dalších podpůrných webů, např. e-shop. Spravování a provázání informací na několika místech najednou bylo velmi obtížné. Společnost VMS VISION zadala požadavek na nový centralizovaný web, který bude vzhledově i obsahově atraktivní a návštěvníci se zde snadno zorientují v informacích o produktech, vytvoří objednávku a budou se na web rádi vracet. Samozřejmostí je i responzivita webu pro mobilní zařízení.

Web samotný se měl skládat z následujících částí:

Hlavní výzvy

Největší výzvou byla definice nové informační struktury, která by měla spojovat do jedné části firemní web a e-shop, napojení na produktová data a synchronizace do e-shopu. Důležitá byla také příprava administrace webu tak, aby jeho editace byla komfortní a uživatelsky příjemná.

Řešení

Jak jsme postupovali

Rozsáhlost projektu vyžadovala komplexní přístup, abychom co nejlépe pochopili klientův byznys, příležitosti a cíle.

  • Úvodní rozhovory, workshopy a myšlenkové mapy
  • Vytvoření wireframu
  • Grafický návrh nového webu a jeho úpravy
  • Kódování šablon webu, průběžné testování a konzultace
  • Nasazení grafických šablon na náš redakční systém Winston 2.1 a platformu pro e-shopy MARCO
  • Plnění základním obsahem, testování použitelnosti
  • Zaškolení klienta na práci v redakčním systému Winston 2.1.

Kritická místa, která jsme zvládli

Kritickým bodem bylo normalizovat a nastavit datové propojení pro e-shopovou část. Jelikož v době realizace nebyla data uložena v žádném CRM systému, museli jsme informace čerpat nestandardně z interního Sharepoint úložiště.

Výsledky naší práce

Vybudovali jsme kompletní škálovatelnou platformu na našem vlastním redakčním systému WINSTON 2.1 s e-commerce nadstavbou MARCO. Na jednom místě je tak možné spravovat obsah firemního webu a zároveň spravovat i produkty, objednávky, zákazníky, řešit reklamace apod.

Webdesign

Web Dofe.cz - náhled

Co bude dál?

Další rozvojové etapy nyní budou zahrnovat přípravu uzavřené dealerské sekce a implementaci našeho interně vyvíjeného konfigurátoru GURU, který bude vizualizovat bohaté možnosti konfigurace výrobků společnosti VMS VISION.

Líbí se vám naše práce? Rádi mrkneme i na váš projekt.

Kontaktujte nás

Další reference