BODujeme s brněnskou rodinnou politikou

Statutární město Brno / 2023

Odvážný kreativní koncept pro brněnskou rodinnou politiku

Jsme Brnofilové a nestydíme se za to! Statutární město Brno hledalo někoho, kdo by pro něj dokázal připravit funkční komunikační strategii pro veřejnost dost nezáživnou rodinnou politiku. Brr… Jen ten název – rodinná politika. Nu což, hádáte správně. Nikdo jiný se na to nehodil více než Cognito. Rozhodli jsme se toto vnímání obrátit o 180 stupňů a do výběrového řízení jsme připravili odvážný kreativní koncept, off course v hlavní roli s Brnofilem.

Brno toho pro nás, pro Brňáky, opravdu nedělá málo. Nezapomíná na nikoho, na rodiny, na děti, na studenty, na nejstarší generaci… Podporuje a pořádá spoustu akcí, neziskovek a DOBRÝCH projektů. A všechny tyto aktivity potřebovaly zastřešující komunikační koncept, který bude pro veřejnost dobře stravitelný, jednoznačný a snadno rozeznatelný napříč všemi kanály. Zároveň má potenciál se časem rozrůst a aplikovat i do dalších oblastí. Chtěli jsme přijít s něčím, co oživí nezáživnou komunikaci a především zábavně předá široké veřejnosti informace o všech aktivitách Brna v rámci rodinné politiky. Ruku na srdce. Kolik toho víte o rodinné politice? Asi tolik, co my na začátku, že? We don't blame you. Nevěděli jsme o ní také zhola nic.

Brněnský odbor dobra neboli BOD

Co si představíte pod názvem Brněnský odbor dobra? Napadá vás něco ve spojení s Ministerstvem kouzel? Nejste daleko od pravdy! BOD ale nevznikl pod vlivem Korneliuse Popletala, na svědomí ho totiž máme my, marketingoví kouzelníci. A navíc! Popletala u nás teda fakt nevedeme.

Proč Brněnský odbor dobra?

  1. Na první dobrou je z něj jasné, že se jedná o lokální komunitu.
  2. Odbor je synonymem pro úřad. Ten v lidech vyvolává negativní emoce popřípadě přílišnou formálnost. Potřebovali jsme udělat nějaký switch, který by tyto emoce obrátil. Odbor je ideální kompromis mezi zastřešením projektu institucí. 
  3. Cílem je předávat primárně pozitivní informace a vyvolat v lidech pozitivní emoce a chuť podílet se na rodinné politice města. 
  4. Zkratku BOD lze kreativně textově i vizuálně aplikovat. Je jednoduchá, hravá a zapamatovatelná.

Diagnóza: Brnofílie

Není *fil jako *fil. Brnofilem může být každý. Je to hrdý brňák, člen brněnské komunity, ale i Karel z Ivančic, který prostě jen miluje Brno. Každá komunita potřebuje nějaké oslovení pro své členy, které zvýší pocit sounáležitost. Toto oslovení dává lidem pocit, že někam patří a BODu dává možnost své členy hromadně oslovovat. Je to funny, trochu kontroverzní (stejně jako my), má to v sobě hned několik skrytých významů a snadno se s tím pracuje, například v reklamních předmětech.

Jednoduchá aplikace, kterou ocení každý úředník

Piktogramy jsou snadno aplikovatelným řešením, díky kterému lze za poměrně krátkou dobu vytvořit bannery nebo oživit texty. A to přijde vhod nejen na úřadech. You know what we mean. Doplnili jsme je ještě o typografické znaky a ilustrace, které rozšířily vizuální styl BODu o prvek hravosti.

Ještě nemáte dost? Podívejte se na další možnosti aplikací

 

Líbí se vám naše práce? Rádi mrkneme i na váš projekt.

Kontaktujte nás

Další reference