Web s vůní benzinu pro Automotodrom

Automotodrom Brno / 2018

Vývoj a webdesign ze stáje Cognito

Tak jako motorky doslouží jednoho dne i webové stránky, to se pak musí se přijet do vývojářské a grafické dílny a dát web do pořádku. Automotodrom Brno potřeboval rychlý a přehledný web, který zvládne prodat jak krásné fotografie v nejvyšším rozlišení, tak i odolat nárazovitému náporu návštěvníků. V období konání Grand Prix a prodeje vstupenek přichází denně na web až desítky tisíc návštěv, proto musí být svižný a nespadnout dolů v klíčový okamžik. Web proto musí být nejen rychlý, ale i spolehlivý.

Spolehlivý redakční systém

Automotodrom není jen Velká cena Brna, ale i různé motoškoly, závody, jízdy pro veřejnost a mnoho dalších unikátních akcí, které se často mění. Tomu musí odpovídat struktura webu tak, aby v ní uživatel našel potřebné informace a neztratil se někde po cestě. Web prošel uživatelským testováním a změny v oblasti UX jsme prováděli na základě konkrétních potřeb cílové skupiny.

Velkou výzvou bylo vymyslet způsob, jak zpracovat obrovské množství typově unikátních stránek, jak designovat uzavřenou sekci pro novináře nebo traťové komisaře a zároveň jak vytvořit uživatelsky příjemné prostředí pro správu obsahu. Chlapci vývojáři se s tím poprali na jedničku a vytvořili přehledný systém pro správu obsahu (CMS). Uživatelé jistě ocení interaktivní mapu a kalendář akcí.

Čas na redesign

Do nového designového kabátku jsme oblékli nejen webové stránky, ale změnou prošlo i písmo, výrazný prvek vizuální identity. Potřebu nového písma si uvědomoval nejen grafik, ale i klient, takže nastala dokonalá shoda. Naši designéři vycházeli z klasické kombinace bílé a černé barvy, kterou doplňuje lehce agresivní červená, která se k závodní atmosféře výborně hodí. Nové písmo je modernější, více geometrické a perfektně dokresluje dravou červenou barvu. Podrobný popis vzniku grafiky si přečtěte v tomto článku

Shrnuto a podtrženo, na konci téměř půlroční práce stojí moderní, přehledný a rychlý web.

nový web Automotodromu od Cognito

Líbí se vám naše práce? Rádi mrkneme i na váš projekt.

Kontaktujte nás

Další reference