Cognito zaměstnalo bývalé pracovnice klubu Mouline Rouge. Čekají nás růžové zítřky, říká CEO Jana Jančová

Novinky Martina Jelínková

Moulin Rouge jde k zemi. Tedy, ne ten proslulý kabaret z pařížského Montmartru, na jehož pódiu kdysi pěli Sinatra, Piafka nebo Aznavour. Bourá se někdejší brněnský vykřičený dům, jeden z mála pozůstatků divokých devadesátek v centru Šalingradu. Slzu zamáčkli nejen odhozených tangáčů chtiví pánové (a dámy, #generativelycorrect), ale také zaměstnanci Cognita, které už nadále nebude obšťastňovat výhled z kanceláře na obdařené dámy za okny klubu. Za pár týdnů už z domu jediné brněnské radosti nezbyde ani cihla a Cognitu se nabídne jen smutný pohled na tuctovou bytovku.

Zpráva o demolici rudého skvostu na Slovákově ulici prosvištěla Brnem jako blesk a reakce na sociálních sítích na sebe nenechaly dlouho čekat. „Jano, předpokládám, že ty z toho musíš mít největší radost! Druhý největší bordel v Brně přišel o svého fatálního vyzyvatele a zaslouženě se dere na trůn!“ gratulují CEO Cognita Janě Jančové její facebookoví přátelé.

Jenomže Jana není člověk, který by se rád radoval z cizího neštěstí. Její agentura už necelých 14 let zůstává věrná stejným hodnotám – pomáhat lidem okolo sebe, nebát se riskovat, nezaleknout se výzvy. A proto, když se většina osazenstva protější rudé budovy ocitla bez práce, Jančová neváhala ani minutu a jala se je zaměstnat.

Rosteme. A hlad po nových lidech je obrovský! No a když jsem se podívala na zkušenosti lidí z Moulinu, věděla jsem okamžitě, že tohle je přesně to, co v Cognitu potřebujeme,“ říká Jančová.

Jako první přijala pracovní nabídku Karolína Hvězdová, kterou návštěvníci Moulinu znali jako Karen Star. K zaměstnání Karen podle Jančové pomohly i dobré reference. „Mí klienti za mnou vždy tvrdě stáli,“ ujišťuje Karen. A co se týče pracovního tempa agentury, zvykla si Karen docela rychle. Cognito podle ní funguje jako dobře promazaný stroj. „Líbí se mi, jak tu všechno pěkně šlape. Klienty v Moulinu jsem pořád musela honit, to se mi v Cognitu nestává,“ dodala Karen, celá šťastná z výplaty, kterou poprvé ve svém životě nedostala za tanga, ale na účet.

A skvělé pracovní prostředí v Cognitu potvrzuje i Stanislava Běhalová alias Stacy the Bitch. „Víte, já celý život pracovala rukama,“ dojímala se Stacy, když usedala za svůj nový pracovní stůl. A doufá, že v Cognitu, na rozdíl od Moulinu, jí nikdo nebude dávat kapky. „Za ta léta jsem toho musela spolknout opravdu hodně,“ dodává.

I ona se pracovnímu tempu agentury přizpůsobila poměrně rychle. „Kdyby mě jen napadlo polevit, můžu si být jistá, že kolegyně, které se mnou do Cognita z Moulinu přišly, mě vybičují k dobrým výkonům,“ ubezpečuje Stacy. V agentuře prý dostala mnohem větší svobodu volby. „V Moulinu jsem měla ruce svázané. Jako bych měla klapky na očích. Tady už po mně ale nikdo šlapat nebude,“ doufá.

Ani množství práce není podle obou žen vyloženě neúnosné. „V Moulin nám nakládali opravdu hodně,“ vzpomínají. Novou pracovní sílu v Cognitu vítají i stávající zaměstnanci. „Stojí nám to za to,“ dodávají svorně vývojáři.
 

In memoriam

Co si dále přečíst