Podcastová palba #2: Výběr našich oblíbených marketingových podcastů

Marketing Štěpán Kökény

Jak pravil jeden rakouský malíř z první poloviny 20. století: „Vždy je těžší bojovat proti víře než proti vzdělání“. Když už ale budete věřit tomu, že jste dobrý marketér, nebude od věci to mít podložené také znalostmi. Proto jsme si pro vás v Cognito připravili přehled (nejen) marketingových podcastů, které u nás aktuálně frčí. A pokud už o marketingu víte všechno, mrknout můžete taky na náš Novoroční článek o nejlepších vědeckých podcastech a YouTube kanálech.

Uncensored CMO

Svět CMO může být plný uvážlivých zpráv, uhlazených prezentací a neupřímných odpovědí. To se pokouší měnit Jon Evans se svým podcastem, kam si zve největší jména současného marketingu (mezi hosty nechybí např. Les Bines či Mark Ritson) a snaží se dopídit upřímných odpovědí na tíživé otázky. Za nás jasný must listen.

Marketing Week Podcast

Další must listen je podle nás také podcast od jednoho z nejuznávanějších marketingových magazínů Marketing Week. Podobně jako v případě Uncensored CMO se zaměřuje na klíčová témata jako např. kariérní rozvoj, vedení týmu nebo budoucnost marketingu diskutována s předními odborníky. 

The Marketing Millennials

Abychom do našeho výběru vnesli trochu čerstvého větru, nesmíme zapomenout na The Marketing Millennials, který nás mimo kvalitně zpracovaných podcastů nepřestává bavit také na sockách (jsem si dovolil pár příkladů ze svého feedu, jestli se neurazíte).

The Diary Of A CEO with Steven Bartlett

Podcast Stevena Bartletta se zaměřuje na osobní a inspirativní příběhy jedinečných hostů. Rozhovory jsou o to autentičtější, když znáte i příběh samotného autora. Ideální content na vaše páteční příspěvky na linkáč ;-)

HBR IdeaCast

V marketingu všechno souvisí se vším, proto není od věci zabrousit také do oblasti podnikání, managementu a osobního rozvoje. Kromě IdeaCastu ale určitě stojí za zmínku také další podcasty od Harvard Business Review jako HBR On Strategy nebo HBR on Leadership.

The Futur Podcast with Chris Do

Jedním z nutných předpokladů kvalitního marketéra je přesah do souvisejících oborů a porozumění potřeb nejen klienta, ale i kolegů. Právě na přesah marketingu s designem se zaměřuje The Futur Podcast. U designu platí stejné pravidlo jako u AI - kvalita výstupu bude jen tak dobrá, jaká bude kvalita vstupu. 

Behavio Podcast

Přesuňme se do českých luhů a hájů s podcastem o budování značek od Behavia, který přináší konkrétní tips & tricks z marketingové praxe. Jedná se o již ukončenou minisérii, takže celý podcast sfouknete za pár dní. 

Proti Proudu

Poznejte české špičky ve svých oborech. Inspirativní rozhovory vedené Danem Tržilem, které se snaží jít proti proudu a bořit stereotypy. A jak že to souvisí s marketingem? Třeba tak, že se naučíte skvěle odvyprávět příběh. A jak víme, dobře odvyprávěný příběh prodává. 

buzzworld by gabo & peťo

Zdají se vám výše uvedené podcasty moc vážné nebo suché? Přidejte do svého repertoáru buzzworld! Je to sice trochu punk, ale nudit se rozhodně nebudete. 

Chumelenice

Na první dobrou to marketingový podcast není, ale my ho milujeme. I když podcast vede spisovatelka a markeťačka, takže se to počítá, ne? Zároveň se z podcastu stala spíš influencerská rozprava, protože co holky zmíní, to je druhý den vykoupeno napříč republikou. Zároveň, co si budeme, marketing není jen o tom flexit, kolik teorií znáte, kolik grafů umíte nakreslit, jak umíte vytvořit strategii atd. Marketing je také o tom mít všeobecný přehled a hledat inspiraci, ať už to jsou informace o kultuře z prken, která znamenají svět, nebo nejtemnější zákoutí českého showbyznysu.

 

 

 

Co si dále přečíst